TURBO-CHISEL

Turbo-Chisel je dokonalá kombinace různých pracovních těles určených k řezání rostlinných zbytků, míchání vrchní vrstvy půdy a vertikálního zpracování půdy, avšak bez horizontálního obracení. Práce Turbo-Chiselu vyniká zejména v těžkých podmínkách, například na půdách s vysokým obsahem jílu. Velmi dobře si poradí i v práci s velkým množstvím posklizňových zbytků, jako je kukuřice na zrno. Pracovní záběry: 2,7 - 4,9m v taženém provedení. 


PERFEKTNÍ PRŮCHODNOST I V JÍLOVITÝCH PŮDÁCH

Turbo-koltr slupice TCN nožový válec

Patentované Turbo-koltry o velkém průměru 56cm s roztečí 19cm perfektně řežou rostlinné zbytky, rozrušují případné hroudy a "otevírají" i ztvrdlou zem. Inovativní zvlněný tvar Turbo-koltru vertikálně vstupuje do půdy a vystupuje horizontálně. Výslekem je minimální odpor a maximální efekt z hlediska řezání rostlinných zbytků a míchání s půdou.

Těžké parabolické slupice s úctyhodným přítlakem až 1 111kg se snadným vnikáním do půdy pracují do hloubky 20 - 30cm. Křídla radlic rozrušují půdní profil. Tyto speciální slupice s vyjímečnou geometrií od Great Plains se vyznačují minimálním "vytahováním" neúrodné půdy a rostlinných zbytků k povrchu. Přední řada slupic pracuje o 3,5cm hlouběji. Pracovní hloubka stroje je centrálně stavitelná.

Vysoce inovativní a oceňovaný nožový válec řeže rostlinné zbytky, redukuje hroudy a urovnává povrch. Natočení jednotlivých prvků - sekcí válce maximalizuje absorbční schopnost půdy a zvyšuje zadržování vláhy v ní. Nožový válec také zabraňuje ucpávání za slupicemi. 

 


V případě potřeby Turbo-Chisel využít v plném pracovním záběru nebo můžeme pracovat pouze se středovou sekcí. Zejména při práci na nejvíce zhutnělých plochách, například souvratě.

Kategorie: GREAT PLAINS / ZPRACOVÁNÍ PŮDY

 

 


PROSPEKT KE STAŽENÍ

Prospekt Turbo-Chisel

 

VERTIKÁLNÍ ZPRACOVÁNÍ

Vertikální zpracování půdy

Dokonalý efekt vertikálního zpracování díky kombinaci Turbo-koltrů, dvou řad slupic a nožového válce. Turbo-koltry řežou rostlinné zbytky, kypří pás půdy a rozrušují ji. Za následují dvě řady slupic s dostatečnou roztečí 38cm pro zajištění průchodnosti stroje. Zadní nožový válec řeže rostlinné zbytky, redukuje hroudy a urovnává povrch.

SOIL ACADEMY

SOIL ACADEMY

Udržení zdravé půdní struktury patří k nejdůležitějším úkolům zemědělce. Cítíte-li potřebu získat více informací o půdě a všem, co s ní souvisí, můžete vstoupit do projektu Soil Academy 

INFORMACE V MÉDIÍCH

Článek zveřejněný v týdeníku Zemědělec v listopadu 2013

PROHLÉDNĚTE SI VIDEO