STEYR KONZEPT

Komplexní projektovou studii „traktoru zítřka“ představil STEYR ve spolupráci se sesterskou značkou pohonných jednotek CNH Industrial. Vývojové oddělení STEYR vyvinulo STEYR Konzept, kombinující inovativní technologie novým způsobem tak, aby vytvořilo ekologický, přesto účinný, a především funkční koncept traktoru.

Cerea, a.s. , 17. 12. 2019

Jádrem studie je modulární hybridní elektrický pohon, který zahrnuje spalovací motor, generátor a několik elektrických motorů, které lze ovládat jednotlivě a které dodávají energii tam, kde je to třeba. Tento koncept traktoru navržený designovým centrem CNH Industrial využívá vysoce výkonný čtyřválcový vznětový motor. Při výběru těchto součástí byl kladen důraz na kompaktní velikost a optimální výhled z kabiny traktoru.

Inteligentně navržená architektura vozidla umožňuje důmyslné řešení, jako je pohon všech kol nebo pokročilý systém nezávislého odpružení a natočení všech kol. To v budoucnu poskytne zemědělcům celou řadu výhod včetně zvýšeného pohodlí při jízdě, dodatečné flexibility a možnosti bezkonkurenčního výkonu na poli nebo při dopravě.

Technologie STEYR

Všechny elektromotory jsou zapojeny ke generátoru, takže výkon je vždy k dispozici tam, kde je to nejvíce potřebné pro danou situaci. Další výhodou kombinovaného pohonu je zvýšení točivého momentu a nabíjení centrálního akumulátoru další energií při požadavku na maximální výkon. Výsledkem tohoto systému je vysoce účinný elektrický plynule měnitelný pohon. Mechanická převodovka a hydraulické komponenty v hnacím ústrojí jsou proto plně nahrazeny. Přínosem je méně pohyblivých částí, optimální tok energie a menší ztráty energie.

Hydraulika traktoru a vývodový hřídel jsou poháněny elektricky, což umožňuje plně variabilní otáčky příslušenství i při reverzaci. Pro elektrické zařízení je k dispozici připojení 700 V nebo 48 V.

Možnost využití a ukládání energie, například při klesání, je další výhodou elektrických motorů. Motory lze nabíjet také v zásuvce.

Elektrické nabíjecí motory pro perfektní pohon všech kol

Inteligentní pohon všech kol traktoru zajišťuje optimální přenos výkonu. Čtyři elektromotory, které jsou integrovány do nábojů hnacích kol, jsou napájeny z akumulátoru nebo generátorem dle potřeby. Individuální ovládání umožňuje vynikající trakci a přesné řízení.

Dvojí jízda s nulovými emisemi

V čistě elektrickém režimu umožňuje STEYR Konzept jízdu s nulovými emisemi ve vztahu k emisím výfukových plynů i hluku. Ať už pro zemědělce nebo údržbu zeleně, traktor je ideální v místech s vyšší potřebou ochrany životního prostředí, například v městském prostředí, v blízkosti obytných oblastí, ve stájích nebo sklenících.

Vynikající zkušenost obsluhy a maximální komfort při jízdě

Inovativní koncept traktoru s interakcí špičkových technologií poskytuje bezkonkurenční zážitek pro obsluhu.

Manipulace byla významně zlepšena okamžitě dostupným točivým momentem, což je patrné v okamžité reakci motoru. Nižší těžiště zajišťuje lepší stabilitu, zatímco řízení čtyř kol umožňuje menší poloměr otáčení. Nižší hlučnost a pohodlí zaručí možnost nezávislého odpružení každého kola. Nová koncepce kabiny s velkými prosklenými částmi a integrovanými kamerami vytváří ideální všestranný výhled spolu se zvýšenou bezpečností.

Precizní zemědělství znovu promyšleno

STEYR Konzept také přináší nová řešení v oblasti přesného zemědělského vybavení. Dron vybavený snímači plodin, který během práce v terénu letí před traktorem, poskytuje údaje v reálném čase.

Poprvé se v tomto konceptu traktoru používá digitální zemědělská kancelář, která umožňuje správu farmy z pohodlí traktoru a provoz prostřednictvím integrovaného displeje v pravém bočním okně. Head-up displej směřující dopředu promítá všechny klíčové informace o vozidle do zorného pole obsluhy.

STEYR Konzept položí základy pro další generace traktorů

„STEYR ukázal tuto studii, aby umožnil pohled na budoucnost traktorů. STEYR Konzept je užitečný v tom, že nám umožňuje znovu se podívat na technické možnosti kombinující pohodlí, efektivitu a udržitelnost zcela novým způsobem. Jsme rádi, že jsme zdůraznili konkrétní přístupy k překonání budoucích výzev v zemědělství a ve společnosti obecně.

STEYR Konzept je opět důkazem schopnosti STEYR inovovat a zároveň se přímo zaměřuje na požadavky našich zákazníků,“ říká Christian Huber, viceprezident pro značku STEYR.

 

Další články

OTEVŘELI JSME ON-LINE SHOWROOM

16. 4. 2020

Vyberte si nový traktor pohodlně a...

APLIKACE STEYR 360

16. 4. 2020

Vstupte do virtuálního světa STEYR.

10 DŮVODŮ, PROČ ZVOLIT SKLÍZECÍ MLÁTIČKU AXIAL-FLOW

21. 1. 2020

Axiální způsob výmlatu je v porovnání s konvenční technologií výmlatu...

STEYR KONZEPT

17. 12. 2019

Komplexní projektovou studii „traktoru zítřka“ představil STEYR ve spolupráci se...

CASE DEN 2019

25. 4. 2019

CASE DEN 2019 s podtitulem "ČERVENÁ ZNAMENÁ BUDOUCNOST - otevřete si cestu k...