STEIGER/QUADTRAC Efficient Power (350-670 koní)

Steiger 600 Quadtrac - nejsilnější traktor na světě!

S novou modelovou řadou traktorů Steiger a Quadtrac si značka CASE IH ještě více upevnila výsadní postavení krále této kategorie. Nabízí nepřekonatelné tahové vlastnosti, výkon, produktivitu a nízké provozní náklady.

V souladu s novými emisními normami představila značka CASE IH v roce 2011 kompletně novou modelovou řadu Quadtrac a Steiger. Nové modely jsou vybaveny technologií Efficient Power se sníženou spotřebou paliva a vyšší výkonností. S maximálním výkonem 670 koní se model Steiger Quadtrac 600 stal historicky nejsilnějším traktorem na světě vyráběným sériově. Unikátní traktory Quadtrac a Steiger navržené pro uspokojení potřeb výkonu, komfortu a produktivity velkých farmářů už pracují i v České republice. Díky svým přednostem nejenom pracují, ale kralují této kategorii velkých polních tahačů.


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI ŘADY STEIGER

JEDNODUCHOST

 

 

 

 

HOSPODÁRNOST

PRODUKTIVITA

 

 

 

 

POHODLÍ


HISTORIE ŘADY STEIGER/QUADTRAC

Přečtěte si o historii


PROHLÉDNĚTE SI VIDEO

O MODELOVÉ ŘADĚ STEIGER

QUADTRAC - ROWTRAC - VÝHODY 4 PÁSŮ


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI ŘADY STEIGER/QUADTRAC

MODELOVÁ ŘADA QUADTRAC A STEIGER S TRADICÍ UŽ OD ROKU 1957

Modelová řada Quadtrac s jedinečným čtyřpásovým podvozkem se dodává ve čtyřech modelech s výkonem od 502 do 670 koní. Právě pásový podvozek Quadtrac je klíčem k efektivnímu přenosu výkonu na půdu. Jedině s ním je možné přenést plný výkon na zem bez prokluzu a s minimálním tlakem na půdu. Pro ty, co přesto dávají přednost kolovým verzím jsou k dispozici modely s výkonem od 350 do 500 koní. Tyto modely se Evropě dodávají se širokými pneumatiky o šířce až 900 mm. Pro tyto modely nabízí Steiger chytře řešený rám díky, kterému je celková šířka traktoru do 3 m!


JEDNODUCHOST

Stroje s jednoduchou obsluhou jsou klíčem k úspěchu. Jedině tak, dokáže každý řidič využít plného potenciálu, který traktor nabízí.. Systém automatického řízení produktivity Diesel Saver TM APM (Automatic Productivity Management) zjednodušuje obsluhu traktoru při dosažení maximální efektivity využití paliva. Systém APM automaticky volí vhodný převodový stupeň a optimalizuje spotřebu paliva na základě požadované rychlosti pojezdu. Veškeré funkce se také snadno ovládají pomocí intuitivního panelu ICP na loketní opěrce.


HOSPODÁRNOST

Prvním předpokladem pro hospodárnost je vysoce kvalitní motor s nízkou měrnou spotřebou paliva. Toto nová generace Efficient Power splňuje betezbytku. Modely Steiger a Quadtrac mají podle oficiálních testů nejnižší spotřebu paliva na trhu. Ve spojení s vysoce účiiným přenosem výkonu a systémem automatického řízení produktivity APM se jedná o bezkonkurenční kombinaci. Nové modely mají také prodloužené servisní intervaly na motoru až na 600 hodin. Údržba je snížena na minimum, díky tomu šetříte drahocenný čas a peníze.


PRODUKTIVITA

Nejnovější generace traktorů Steiger/Quadtrac využívá technologie Efficient Power, která se mimo hospodárnosti odráží také v produktivitě. Progresivní konstrukce motorů s SCR nabízí skvělé výkonnostní parematry. Top model Quadtrac 600 s motorem o objemu 12,9 l a dvěma turbodmychadly je nejsilnějším trakorem na trhu. Vysoce účinná převodovka, silný hydraulický systém a kvalitní podvozek dokážou výkon motoru spolehlivě přenést na půdu a přeměnit ho efektivně na tahový výkon. To je klíčové pro celkovou produktivitu - díky kvalitnímu přenosu výkonu zpracovat za pracovní směnu co nejvíce hektarů půdy v optimální kvalitě. Pásový podvozek Quadtrac se čtyřmi pásy má lepší tahové vlastnoti než běžné dvoupásové traktory. Díky tomu může pracovat i v těžších pracovních podmínkách, když už dvoupásové traktory stojí.


POHODLÍ

Nová kabiny traktorů Steiger TM společnosti CASE IH byla vyvinuta na základě požadavků zákazníků z celého světa. Řidič má k dispozici dokonalé pracovní prostředí s panoramaticky zakřiveným sklem, pohodlným sedadlem Positive Response a automatickým tlumením kmitů. Kabina je jako jediná na trhu v této kategorii vybaveny unikátním systémem odpružení. Ovládací prvky jsou přehledně rozmístěny na ergonomické loketní opěrce Multicontroller. Stejná loketní opěrka je použita u traktorů Magnum, Puma, Puma CVX a Maxxum - díky  ní je obsluha strojů CASE IH velmi snadná. Ovládání je shodné pro všechny traktory od 110 koní.


MOTORY PRO NEJSILNĚJŠÍ TRAKTORY NA TRHU

Nové modely jsou vybaveny motory nové konstrukce s technologií Efficient Power. Vyhovují plně platné emisní mormě T4a. K tomuto využívají systém selektivní katalytické redukce SCR. Nejnovější, nezávislé Nebraska testy potvrzují, že výkonově a hlavně ekonomicky je toto řešení správné. Quadtracy a Steigery nabízí nejúspornější motory na trhu, nejvyšší zálohu točivého momentu a točivým moment – sílu motoru vůbec.

Za těmito úspěchy stojí tvrdá práce na vývoji a také velké investice do něj. Steigery jsou podle velikosti vybaveny nejmodernějšími motory o objemu 8,7l (350), 12,9l (400, 450 a 500) a 12,9 l s dvoustupňovým přeplňováním. Posledně jmenovaný motor je technický skvost pro největší modely 550 a 600. Dvojice turbodmychadel se dvěma mezichladiči zajišťuje vysokou objemovou účinnost, která se odrazí účinnosti celkové a pak samozřejmě ve vyšším výkonu motoru, ale i nižší měrné spotřebě paliva.

Poprvé v historii je i pro tyto největší traktory k dispozici systém navyšování výkonu Power management, který dokáže v obtížných podmínkách zvednout výkon až o 37 koní.

NOVÉ PROSTŘEDÍ ŘIDIČE

Kabina SurveyrTM to bylo a nadále zůstává největší kabinou u traktoru na trhu. S novou modelovou řadu byla ještě zvětšena. Důvodem byly požadavky od stávajících uživatelů. Ti požadovali ještě více prostoru, snadnější ovládání a pohodlnější jízdu jak na poli, tak i na silnici. Jedním z výsledků vývoje je systém odpružení kabiny, který CASE IH u pásových traktorů zavádí jako první na trhu. Je tvořen čtyřmi zdrženými pružícími jednotkami, v každém rohu kabina. Pro boční stabilitu při pružení doplněn panhardskými tyčemi. Díky tomuto systému odpružení je práce ještě pohodlnější a do kabiny proniká minimum vibrací. Konstrukce odpružení kabiny je velmi robustní a plně odolná i pro převrácení proti vytržení kabiny. K uvolněné pracovní pozici řidiče při jízdě pomáhá také standardní funkce natáčení sedadla a to až o 40°. S velkou plochou prosklení a hodně skloněnou kapotou je vidět doslova všude.

NOVÝ KONCEPT OVLÁDÁNÍ MULTICONTROLLER

Oproti starší verzi STX se u nové kabiny modelů Efficient Power hodně zjednodušilo ovládání. Na pravém střešní panelu kabiny je několik méně frekventovaných ovladačů, prostor pro rádio, případně CB rádio. Všechny důležité ovladače se však nacházejí pouze na loketní opěrce Multicontroller, přesně v pohodlné zóně dosahu řidiče. Na Multicontrolleru lze velice intuitivně ovládat všechny pracovní funkce. Od ručního plynu, řazení, vnějších okruhů, tříbodového závěsu, až např. po uzávěrky. Pokud Vás nebaví opakované ovládání stačí jednoduchá věc – zapnout si systém automatického řízení produktivity APM a nastavit souvraťový management HMC. Pak už je práce opravdu zábavou. APM podle Vámi přednastavené pracovní rychlosti samočinně zvolí dodávku paliva, otáčky motoru a převodový stupeň. To vše upravuje i pro měnící se zatížení tak, aby traktor co nejekonomičtěji dosahoval požadované produktivity. Souvraťový management pak za vás např. zvedne pracovní stroj nebo ho opět spustí do země.

Přímo na loketní opěrce je integrován nejmodernější ovládací monitor AFS 700 s dotykovou obrazovkou. S jeho pomocí lze snadno nastavovat funkce traktoru, ovládat nejrůznější funkce včetně plného satelitního řízení AccuGuideTM. Díky tomu může i takto velký stroj se záběrem pracovního stroje 12 m jet s přesností na 2,5 cm. To vše řidič sleduje z výšky jedné z nejtišších kabin na trhu. K tomu si může v klidu natáhnout nohou dopředu a opřít si je do odpočinkové polohy. Kvalitní audio souprava s handsfree zajistí kvalitní poslech rádia a bezpečné telefonování.

INOVACE PŘESAHUJÍCÍ KABINU

Pro dokonalé přesné ovládání pracovních strojů může mít Quadtrac až 8 elektircky řízených vnějších okruhů s nastavitelným průtokem a časováním. O velký výkon hydrauliky se stará standardně čerpadlo s průtokem 220 l/min, na přání TwinFlow systém s průtokem až 428 l/min. Hydraulická axiální čerpadla mají systém kompenzace PFC.

NOVÉ OSVĚTLĚNÍ PRO BEZPEČNĚJŠÍ PRÁCI V NOCI

Tyto velké traktory často pracují i v noci, proto musí mít výkonné pracovní osvětlení. I v tomto QuadTrac vyniká před ostatními. Celkem lze rozsvítit, až 20 pracovních světlometů z čehož může být až 14 xenonových s výjimečně vysokou svítivostí. Xenonové výbojky mají také mhohem delší svítivost, až 6000 delší než tradiční halogenová světla.

BEZKONKURENČNÍ PÁSOVÝ PODVOZEK QUADTRAC

To co dělá pásové traktory CASE IH QuadTrac unikátními je jejich čtyřpásový podvozek. Pásové jednotky jsou na sobě zcela nezávislé, dokonale kopírují terén pole a jsou tak neustále ve styku s půdou. Vůči sobě se naklání také přední a zadní část traktoru. S pásy o šířce 76 cm je celková plochy pásů 5,57 m2 a pro pásy 90 cm dokonce 6.69 m2. To je vždy o více než 1 m2 než u dvoupásových traktorů. Díky větší styčné ploše a také delšímu rozvoru je traktor při práci na poli stabilnější, nezvedá se v přední části a zachovává si tak stále plný tah. V kluzkých podmínkách je možné zapnout uzávěrky v obou nápravách. Velmi důležité je však i šetrné otáčení, které ocení každý, kdo ví jak je půda cenná. QuadTrac má totiž kloubové řízení a v nápravách jsou klasické diferenciály, takže traktor zatáčí skoro jako by měl kola. Pásy GoodYear nebo Camoplast jsou hnány pozitivně pomocí horního hnacího kola podobně jako řetěz. Díky pozitivnímu pohonu nemohou proklouznout a traktor táhne velice dobře i v kluzkých podmínkách anebo snadno projede i močálem. Jejich životnost je při řádné údržbě podvozku dostatečná a neliší se od dvoupásových traktorů. Tahové vlastnosti QuadTracu je však předčí rozdílem třídy.

MIMINUM ÚDRŽBY, MAXIMUM PRODUKTIVITY

Steiger byl vždy vysoce výkonným polním traktorem. Proto konstruktéři nyní stejně jako dříve dbají na to, aby jejich denní údržby byla co minimální. Denně se pouze provádí kontrola hladiny olejů v motoru, převodovce a hydraulice. To vše pohodlně ze země průzorem. Žádné mazání, čištění a šplhání do výšky po traktoru. Interval výměny oleje na motoru je nejdelší na trhu a dosahuje 600 hodin. Pro vyšší životnost má převodovka svůji olejovou náplň s chlazením. Stejně tak i nápravy jsou mazané a chlazené tlakovým olejem. Patentovaná konstrukce středového kloubu je konstrukce velmi jednoduchá a umožňuje dosáhnout skvělých tahových vlastností a optimálního rozložení hmotnosti.

AUTOMOBILOVÁ KLALITA LAKOVÁNÍ

Jako první na trhu se mohou traktory Steiger pyšnit vysoce kvalitním lakováním automobilové kvality třídy VI. Díky tomu je jejich lak velmi odolným povětrnostním vlivům a náročnému pracovnímu nasazení. Tělo traktoru je tak dostatečně chráněno a i po letech traktor vypadá velice dobře. Jeho prodejní hodnota tak zůstává vysoká.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI MODELŮ STEIGER A QUADTRAC

  • Nejsilnější traktor na trhu – 670 koní

  • Snížení spotřeby paliva díky technologii SCR a systému APM

  • Bezkonkurenční pásový podvozek Quadtrac a nepřekonatelnou tahovou silou

  • Prostorově největší kabina na trhu se skvělou viditelností

  • První odpružená kabina u pásového traktoru na trhu

  • Exklusivní otočné sedadlo až o 40°

  • Výjimečná loketní opěrka Multicontroller

  • Nejsilnější hydrauliky na trhu s čerpadlem o výkonu až 428 l/min

  • Nejprodávanější polní tahače v ČR a celosvětově


HISTORIE ŘADY STEIGER/QUADTRAC


 

1958

Přes zimu v letech 1957-58 John Steiger a jeho synové Douglas a Maurice úspěšně postavili svůj první traktor Steiger ve stodole na jejich farmě v Red Lake Falls (Minessota). Rodina pro svou práci potřebovala traktor s vyšším výkonem, který se však veřejně neprodával. První Steiger vážil 7000 kg a na farmě byl pro práci používán více než 10 let.


1963

Rodina Steigerů se rozhodla, že traktory bude komerčně vyrábět. Douglas pracoval jako vedoucí konstrukce a Maurice měl na starosti výrobu. Na farmě bylo navrženo a postaveno pět traktorů, které byly následně prodány. Všech pět traktorů mělo různě  široký rám, což je v souladu s filozofií Steigerů, podle které musí velikost rámu odpovídat výkonu motoru. Celkem bylo na farmě postaveno 125 traktorů, které byly prodány v USA a Kanadě.


1969

Zájem o traktory Steiger prudce stoupal. Proto se Douglas a Maurice po dohodě se soukromým obchodníkem ze Severní Dakoty rozhodli přesunout výrobu do Farga v Severní Dakotě. Rodinná farma v Minnesotě je i nadále využívána jako experimentální testovací centrum. Po přesunutí výroby do Farga jsou na trh postupně uvedeny modely Steiger Wildcat, Super Wildcat, Cougar, Bearcat a Turbo Tiger.


1970

Byla ustanovena národní sít 66 prodejců traktorů Steiger. I nadále vzrůstá poptávka a výroba je přesunuta do druhého výrobního závodu ve Fargu. Druhá továrna je v současnosti technickým testovacím centrem CASE IH. V průběhu tohoto desetiletí začal Steiger vyrábět traktory pro další výrobce mezi něž patřili Allis-Chalmers, Ford, CCIL's Canadian Co-op Implement Limited a International Harvester.


1975

Steiger započal s výstavbou nového výrobního závodu. Továrna byla postavena za méně než rok a mohla vyrábět nový traktor Steiger každých 18 minut. V průběhu 70. let pracovalo v nové továrně Steiger více než 1100 lidí. Továrna o rozloze 128 000 m2 je výrobním centrem dodnes.


1976

V Austrálii byly ustanovena nová síť 50 prodejců. Byla představena III. série traktorů Steiger.


1979

V továrně ve Fargu bylo vyrobeno 10.000 traktorů Steiger.


1982

Byl představen traktor Panther 2000. Byl to vůbec první traktor, který byl vybaven 12-ti rychlostní převodovkou Full PowerShift, elektronickým ovládáním, komfortní deluxe kabinou s klimatizací a PFC hydraulikou.


1983

Na trh byl uveden model Tiger "KP" ze IV série. Tento model měl na tu dobu nevídaný výkon motoru – ohromných 525 koní. Byl vybaven převodovkou powershift Allison 6x4.


1986

Představeny revoluční traktory  Puma 1000 – první kloubový traktor Steiger s řiditelnou přední nápravou. Toto inovativní řízení umožnilo použití těchto velkých kloubových traktorů v řádkových kulturách. Zároveň byla zavedena pro všechny traktory 12-ti rychlostní převodovkou Full PowerShift.


1986

Společnost Steiger Tractor Incorporated požádala o ochranu před věřiteli. Bylo to způsobeno velkou celosvětovou krizí v zemědělství a poklesem prodejů. Výrobní kapacity továrny byly využívány pouze na 25%. Ve stejném roce koupila oslabenou společnost firma CASE IH, prostřednictvím své investiční divize Tenneco Inc.


1988

Byl vyroben první červený traktor CASE IH Steiger série  9100. Case IH pokračoval ve výrobě originálních zelených traktorů až do roku 1989.


1990

Byla představena modernizovaná série 9200 se zvýšeným výkonem a dalšími zlepšeními pro vyšší výkonnost a spolehlivost.


1995

Představení nové série 9300  Case IH Steiger ve Fargu.


1996

Case IH odhalil zcela novou konstrukci Steiger Quadtrac svým dealerům. Traktor s výkonem 360 koní měl čtyři pásy pracující nezávisle na sobě pro zlepšení kontaktu s podložkou. Nový koncept pásového podvozku redukuje tlak na půdu, zvyšuje trakci a snižuje prokluz.


1997

V tomto roce bylo vyrobeno již 40,000 traktorů Steiger. Steiger Quadtrac se začal vyrábět pro modelový rok 1998. Steiger Quadtrac s výkonem 400 koní se prokázal jako jeden z nejlépe pracujících traktorů pro práci se scrapery.


2000

Byla představena nejnovější generace traktorů Steiger STX. Celkem 4 modely a 13 verzí.


2005

Vyrobeno 50,000 traktorů Steiger  - model STX500 Quadtrac, který byl vyroben jako výroční kus byl předán svému zákazníkovi během oslav v továrně CASE IH ve Fargu.


2005

Traktor Steiger STX 500 Quadtrac vytvořil nový světový rekord v orbě, zoráním 321 hektarů za 24 hodin. (předchozí rekord překonal už za 19,5 hodin)


2006

Populární americký televizní pořad Extreme Makeover: Home Edition použil traktor Case IH STX450 Steiger jako nástroj pro demolici v přímém televizním přenosu.


2006

Nový barevný monitor Case IH AFS (Advanced Farming System) Pro 600 bude používán ve spojení se satelitním naváděcím systémem Case IH AccuGuide. Kompletní systém navádění se dodává přímo z továrny.


2007

Unikátní systém řízení Steiger AccuSteerTM II získal prestižní ocenění AE 50 za poskytování nejmenšího poloměru otáčení v kategorii kloubových traktorů na světě.


2007

Case IH oslavuje výročí 50-ti let traktorů Steiger se speciální zlatou edicí Gold Signature Edition, která je lakovaná do speciální červeno-zlatých barev a opatřena speciálním štítkem s vlastnoručním podpisem prezidenta CASE IH Randyho Bakera. Bylo vyrobeno pouze 50  těchto speciálních traktorů. Možnost prodat je mají pouze nejlepší prodejci traktorů Steiger.


2007

Na podzim představil CASE IH nový modelový ročník 2008  traktorů Steiger s novým označením.


2008

Nové modely traktorů Steiger budou opatřeny výročním označením 50 let Steiger.


2009

Modely Steiger a Quadtrac 535 s označením PRO nabízí zajímavou funkci navyšování výkonu motoru při práci se secími stroji pro krytí hydraulických ztrát pro pohon ventilátoru. Jedná se o první takové řešení.


2009

Představení revolučního APM systému automatického řízení produktivity (Automatic Productivity Management) traktoru. APM systém samočinně řídí motor a převodovku s cílem dosáhnout co nejnižší spotřeby paliva. CASE IH nabízí exklusivně tento systém u Powershift převodovek.


2011

Představení nové generace traktorů STEIGER / QUADTRAC Efficient Power. Nové modely přichází s kompletně novým designem, konstrukcí motoru, silnějším rámem a převodovkou. Poprvé jsou tyto traktory vybaveny odpružením nové kabiny Surveyor. Motory disponují inovativní technologií SCR a vyhovují normě T4a. Kabina přináší nové ovládání pomocí loketní opěrky Multicontroller, do které je integrováno nový monitor AFS 700.


2011

Steiger 600 Quadtrac se stává nejsilnějším traktorem na světě s maximálním výkonem 670 koní.

Kategorie: TRAKTORY CASE IH

Modely

Název / Parametr Zdvihový výkon (l) Jmenovitý výkon (kW/hp) Maximální výkon (kW/hp) Maximální točivý moment při 1400 ot/min (Nm)
Steiger 350 8,7 261/355 287/390 1 745
Steiger 400 12,9 298/405 287/390 1 899
Steiger 450 12,9 336/457 369/501 2 136
Steiger 500 12,9 373/507 410/558 2 374
Steiger 550 12,9 410/557 451/613 2 611
Steiger 600 12,9 447/607 492/670 2 848

 

 

STÁHNOUT PROSPEKTSTÁHNOUT BROŽURU
VÝKON A SÍLA MAJÍ SVOJE JMÉNA

 

VSTUP NA SPECIÁLNÍ WEB
EFFICIENT POWER

 

PŘEČTĚTE SI O MOTORECH CASE IH

 

STÁHNOUT BROŽURU O
TECHNOLOGII EFFICIENT POWER

 

PŘEČTĚTE SI REFERENCE UŽIVATELŮ

 

PROHLÉDNĚTE SI VIDEA

Soubory ke stažení: