SPARTAN 907

Spartan je univerzální secí stroj, který je s dávkou od 1,2 do 360kg/ha schopen zasít i v těch nejobtížnějších podmínkách. Díky prořezávacím Turbo-koltrům Spartan vyniká v setí do strniště, nemá problém kvalitně uložit osivo i do podmítky nebo jinak připravené půdy. Spartana lze díky schopnosti zasít do drnu využít i pro setí TTP. Příčné i podélné kopírování terénu pro dokonalé setí jsou základními kameny jeho předností. Centrální nastavení přítlaku botek. Zásobník osiva s dostatečnou kapacitou, možnost dávkování hnojiva. Pracovní záběr: 9m v taženém provedení.


PŘESNÉ ULOŽENÍ OSIVA I V OBTÍŽNÝCH PODMÍNKÁCH

zásobníky

Spartan 907 je osazen dvěma zásobníky s famózní kapacitou 7 000 litrů, kdy lze využít vše pro osivo nebo 3 500 litrů osivo a 3 500 litrů pro granulované hnojivo. Spartan 907 může být vybaven integrovaným šnekovým dopravníkem pro plnění i vyprazdňování zásobníků.

kopírování

Bezkonkurenční příčné kopírování terénu, kdy je výsledný pracovní záběr rozdělen do tří sekcí a každá z nich nezávisle kopíruje i velmi zvlněný terén. Křídla se mohou vychýlit až 97 nahoru a 71cm dolů.
 

Vozík Spartan

Předseťová příprava půdy je prováděna v páscích o šíři 3-5cm před každou výsevní botkou. Tuto finální předseťovou zónovou přípravu provádí Turbo-koltry s cílem vytvořit optimální podmínky pro perfektní práci secí botky. Dvojdisková secí botka díky offsetovému uspořádání kotoučů velmi dobře odolává ucpávání, a to i za vlhkých podmínek. Výsevní trubice pro maximální přesnost setí ukládá osivo až na dno připraveného lůžka. Za každou výsevní botkou následuje přitlačovací kolečko.

paralelogram

Zavěšení rámu secích botek na paralelogramu zajišťuje jejich optimální polohu k půdě.
 

přítlak

Výhodou secích strojů Spartan je centrální a plynulá regulace přítlaku. Velmi jednoduše lze podle aktuálních podmínek upravit hodnotu přítlaku až na 250kg. Nejen, že "dostanete" osivo do půdy i za sucha, ale je možné osévat souvratě až po zasetí celého honu.


Velmi zajímavým technickým řešením je i přetlakový zásobník osiva. Přetlak v zásobníku pomáhá dobrému plnění výsevního válečku. Přetlak oceníte zejména v situacích, kdy je vyséváno osivo s menší objemovou hmotností. Přetlak také zajišťuje maximální čistotu v zásobníku.

Kategorie: GREAT PLAINS / SECÍ STROJE

 


 

PROSPEKT KE STAŽENÍ

Prospekt Spartan 907

 


VÍCE O TECHNOLOGII SETÍ


Precizní seťové zpracování půdy v zónách širokých 3–5cm vytváří ideální podmínky pro start osiva s možností aplikace hnojiv. Zónová příprava maximálně spoří půdní vláhu a tlumí start plevelů. Více o technologii...

 


PROHLÉDNĚTE SI VIDEO