Šampion na poli – CASE IH Magnum

Šampion na poli – takto charakterizoval německý časopis Profi CASE IH Magnum 380 CVX po ukončení testování traktoru pro své srpnové vydání. Testování probíhalo od začátku roku 2016 a redaktoři se přesvědčili, kdo vládne na poli v těžkých kolových traktorech. Přinášíme vám shrnutí poznatků, na které redaktoři během dlouhodobého používání traktoru přišli.

CASE IH Magnum - šampion na poli

Nepřekonatelný traktor pro polní práce

K označení traktoru šampionem na poli časopis Profi vedlo několik klíčových vlastností, které spočívají zejména v ideálním rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu, ve spolehlivém FPT motoru 8,7 l s technologií Hi-eSCR dosahujícím točivého momentu 1850 Nm, ve výkonném hydraulickém systému a plynulé převodovce CVX. 

Mimořádně dobře dopadlo měření spotřeby, u kterého si motor v případě PTO testu vyžádal pouze 220 gramů paliva na kWh, což redaktoři vyhodnotili jako "Nejlepší ve své třídě". U tahových zkoušek Magnum při maximálním zatížení spotřeboval 256 g/kWh, což opět znamená: "Nejlepší výsledek pro traktor této výkonové kategorie"

CASE IH Magnum - traktor na těžké polní práceK dosažení těchto výsledků je nutná skvělá spolupráce motoru a převodovky, o kterou se stará automatické řízení produktivity APM zajišťující optimální výkon při nízké spotřebě paliva.

Z pohledu redaktorů magazínu Profi je plynulá převodovka CVX s ohledem na přenos tažné síly v každém ohledu stejně dobrá jako mechanická alternativa s výhodou maximálního komfortu při práci. Z testu vyplynulo, že plynulá převodovka CVX je ideální volbou pro náročné uživatele, kteří požadují maximální efektivitu a pohodlí při dlouhých dnech strávených na poli.

Komfort CASE IH MagnumV základu je traktor vybaven axiálním hydrogenerátorem s maximálním průtokem 221 l/min s možností Twin Flow varianty na přání s maximálním průtokem oleje 282 l/min. Použití výkonných hydrogenerátorů umožňuje snížení otáček při provádění celé řady prací a tím snížení spotřeby paliva. Zadní tříbodový závěs má zvedací kapacitu 12 t, přední tříbodový závěs 5,2 t, což redaktoři označili za "excelentní".CASE IH Magnum

Největší tahová síla v testu Profi 

Velmi příznivě pro traktor vyplývá zhodnocení na závěr, které zní:

"CASE IH Magnum 380 CVX s maximálním výkonem 435 koní dosáhl v tahových zkouškách nejlepších výsledků, které jsme kdy u standardních kolových traktorů viděli. V kombinaci s nízkou spotřebou paliva Magnum představuje opravdového šampiona na poli".

Traktor na pole CASE IH Magnum 380 CVX