PROFI CVT ecotech

Traktory Profi CVT ecotech kombinují špičkovou technologii s inteligencí. Více jak deseti leté zkušenosti s plynulými převodovkami CVT vyústili v rozšíření nabídky plynulých převodovek i pro 4 válcové motory. Celkem 3 nové modely s výkonem od 110 do 130 koní. 

Síla moderních motorů

Nové traktory Profi CVT jsou poháněny robustními a osvědčenými motory z produkce Steyr. Motory jsou čtyřválcové přeplňované s mezichladičem stlačeného vzduchu o objemu 4,5l, všechny modely jsou vybaveny vysokotlakým vstřikováním COMMON RAIL. Motory poskytují skutečné zvýšení výkonu o 10 % při maximálním výkonu při snížených otáčkách motoru 1900 min-1. To umožňuje snížení spotřeby paliva.

Nová řada Profi CVT je vybavena účinnou přeměnou energie paliva na mechanickou energii. To znamená, že každý motor Steyr se SCR technologií (selektivní katalytická redukce) je naladěn na maximální možnou účinnost a systém řešení emisí je až ve výfukovém potrubí. Optimalizované spalování zajišťuje maximální točivý moment již při 1500 min-1. Traktory Profi CVT jsou vybaveny systémem navyšování výkonu POWER PLUS, který umožňuje navýšení výkonu o 22 koní. Pro příklad Profi 4130 CVT má maximální výkon 143 koní, který může být navýšen na 163 koní pro práci s vývodovým hřídelem, hydraulickým systémem nebo při dopravě.

Efektivní přenos točivého momentu

Modely Profi CVT jsou vybaveny osvědčenou technologií se systémem dvou spojek, mechanické převodovky, hydrostatické větve a sumarizačního převodu. Díky této technologii pracuje převodovka od 0 do 50 km/h zcela plynule a nabízí vynikající celkovou účinnost se dvěma mechanickými rozsahy. Maximální rychlosti 40 km/h je dosahováno při snížených otáčkách 1600 min-1.

Řazení mezi dvěma mechanickými provozními rozsahy probíhá automaticky pomocí dvojité spojky. Technologie s dvojitou spojkou zaručuje menší ztráty v hydrostatické větvi z důvodu menšího naklápění hydrogenerátoru.

Traktory Profi CVT jsou vybaveny systémem automatického řízení produktivity (S-Tronic), tento systém vykazuje vysoce efektivní provoz i u větších modelů Steyr. Princip činnosti systému S-tronic spočívá ve snížení otáček motoru na co nejmenší úroveň měrné spotřeby paliva.

Komfortní kabina

Nová řada Profi CVT je dodávaná s kabinou Steyr SK3, která patří mezi nejpohodlnější na trhu. Kabina je největší ve své třídě a poskytuje mimořádně dobrý výhled. Prosklená plocha je 5,78 m2, čtyř sloupková kabina a integrované střešní okno poskytují nerušený výhled 105° při práci s čelním nakladačem. S hlučností 69 dB (A) v kabině jsou traktory Profi CVT nejtišší na trhu. Ergonomické uspořádání všech ovládacích prvků zaručuje efektivní provoz. Všechna důležitá tlačítka a funkce jsou integrovány do loketní opěrky Multicontroller. Na přání lze také dodat dotykové monitory AFS 300 a AFS 700, které dále zvyšují produktivitu a ideálně se hodí pro přesné zemědělství AFS.

Zvedací síla – větší výkon pro práci s hydraulikou

Jako pravý univerzální traktor je vybaven vysoce výkonným hydraulickým systémem s axiálním pístovým hydrogenerátorem s průtokem až 125 l/min, včetně regulace tlaku a průtoku dle Vaší potřeby. Zadní tříbodový závěs je schopen zvedat až 7 864kg, přední tříbodový závěs zvedne až 3 100kg. Dokonalé možnosti použití zajistí až 7 hydraulických rychlospojek. Vzadu je možnost čtyř hydraulických rychlospojek a 3 středové hydraulické rychlospojky.

Prohlédněte si video STEYR PROFI CVT

Kategorie: TRAKTORY STEYR

Modely

Název / Parametr Motor Jmenovitý výkon ECE R120 [kW/k] Maximální výkon s navýšením [kW/k] Max. točivý moment / při otáčkách [Nm/1/min]
4110 PROFI CVT ecotech Přeplňovaný s mezichladičem / elektronické vstřikování Common Rail 81 / 110 105 / 143 590 / 1500
4120 PROFI CVT ecotech Přeplňovaný s mezichladičem / elektronické vstřikování Common Rail 89 / 121 113 / 154 634 / 1500
4130 PROFI CVT ecotech Přeplňovaný s mezichladičem / elektronické vstřikování Common Rail 96 / 131 120 / 163 676 / 1500

 

STÁHNOUT PROSPEKT V NĚMČINĚ

Soubory ke stažení: