O ZNAČCE GREAT PLAINS

GREAT PLAINS

V roce 1976 byly na různých kontinentech založeny dvě společnosti pro výrobu zemědělských strojů. O obou bylo ve světě během následujících několika let velmi slyšet. První ze společností byla zakladatelem Kiethem Burtonem pojmenována po králi zvířat Simba (Lev ve svahilštině) a pověst kvalitních strojů z Velké Británie si získala zejména na domácí půdě, v Evropě, Africe a Austrálii. V roce 2010 se společnost Simba stala součástí Great Plains.

SIMBA 1976                     Roy Applequist - Great Plains 1976

Kieth Burton - zakladatel SIMBY                          Roy Applequist - zakladatel Great Plains

Za oceánem ve stejném roce, konkrétně 1.dubna 1976, Roy Applequist započal výrobu secích strojů. To, co vzniklo, jako malý nově založený podnik s jedním zaměstnancem, se dynamicky rozrostlo na prosperující společnost orientovanou na rozvoj, která dnes nabízí širokou řadu produktů. Ať už se jedná o technologie zpracování půdy, technologie setí, ochrany rostlin a údržbu krajiny.  V roce 1986 byla založena nová divize Land Pride orinetovaná na vývoj a výrobu strojů pro údržbu krajiny a výrobu závěsné techniky pro traktory do 120HP.Great Plains je společnost v soukromém vlastnictví se sídlem v Kansasu, USA, s několika divizemi v Severní Americe a Velké Británii. Jako vývozce do více než 40 zemí po celém světě je společnost Great Plains známá v mnoha regionech pro svou úspěšnou průkopnickou práci v oblasti půdoochranných technologií, vertikálního zpracování půdy a přesného setí do dvojřádků Twin-Row. Základním kamenem rozvoje společnosti jsou speciální oddělení pro výzkum a vývoj, kde pracují odborně vyškolení inženýři a technický personál se zkušenostmi v zemědělství. Stroje jsou celosvětově distribuovány pod značkami Great Plains a Land Pride.

Salina campus Centrála společnosti v Salině

Centrála společnosti Great Plains, Salina

Sídlo společnosti Great Plains je ve městě Salina, stát Kansas, USA. Území Kansasu bylo USA teprve v roce 1803 odkoupeno od Francie. Největším lákadlem pro tehdejší osadníky Kansasu byla velmi úrodná půda. Dodnes má Kansas na státní vlajce prvky zemědělství. I název společnosti Great Plains vychází z rozsáhlých obilných lánů Kansasu.

Vývoj a výroba strojů v Kansasu a Velké Británii

Obrovskou výrobní kapacitou na rozloze téměř 140 000 m2 a přibližně 1 400 zaměstnanci se Great Plains řadí mezi nejvýznamnější výrobce závěsné zemědělské techniky.

Ellsworth Assaria Abilene

          Ellsworth                               Assaria                                         Abilene                                         

Tipton Kipp Lucus

              Tipton                                           Kipp                                                    Lucas

 LP Sleaford

                         Salina                                                       Sleaford

 

Využívání nejmodernějších technologií ve výrobě

GP

Great Plains každoročně investuje nemalé prostředky do inovací ve výrobě. Důležitým prvkem pro zajištění kvality výrobků je i precizní kontrola nakupovaných kompomentů, jako jsou hydraulické a elektrické prvky.

  • 32 svařovacích robotů

  • 9 CNC laserových řezacích strojů

  • 8 CNC plasmových řezacích strojů

  • 10 lakovacích linek

  • 68 dalších CNC obráběcích strojů

svařovací robot CNC lis

 

GP Trucking je jednou z pěti důležitých divizí Great Plains

Hlavním úkolem této divize je zajišťování materiálu a komponentů pro výrobní závody. Z výrobních závodů pak kamiony zaváží stroje dealerům v USA a Kanadě. Pro ostatní trhy jako například Evropa, Asie, Afrika a Austrálie, jsou stroje naváženy v kontejnerech do přístavu. Přepravu zajišťuje 75 tahačů, které mají k dispozici na 100 návěsů.

truck truck

 

Poslání společnosti

Uspokojení potřeb zákazníků, vztah k zaměstnancům a stabilita společnosti přesně charakterizují základní a dlouhodobé cíle společnosti.poslání GP


 


 

 

STÁHNOUT LOGA

ůpgp GP

 

logo LP

 

 

ZAKLADATEL SPOLEČNOSTI

Roy Applequist

Zakladatel společnosti Great Plains, pan Roy Applequist získal celou řadu uznání a ocenění. Roy Applequist je 100% vlastníkem Great Plains a dodnes společnost řídí

 

 

STROJE A TECHNOLOGIE 

o strojích

Více informací o přístupech, technologiích a jednotlivých strojích Great Plains a Land Pride